Heilighangertje Scherpenheuvel: 19e eeuw

Gevonden door Daan Crals

kurt c1.1-800 kurt c1-800

Materiaal: koperlegering

Afmetingen: 10 mm / 20 mm

Gewicht: 0,45 gr

Voorzijde: Pelgrims knielend voor het Mariabeeld aan de eik met op de achtergrond de koepelkerk. Aan de takken van de eik hangen vier krukken. Tekst: ONZE LIEVE VROUW VAN SCHER PENNEUFEL

Keerzijde: Heilige harten die staan voor het lijden van Jezus (hart met doornenkrans) en Maria ( hart met de dolk ), symbool van haar liefde voor Jezus.

Referentie

Referentie

Referentie

Lit: Jaarboek EGMP 1987

Gedetermineerd door Eric Aerts en Grot Marmot

Rekenpenning Frankrijk, type “Drie cirkels van Tournai”, Louis XII of Francis I, Tournai, ca. 1497-1515.

Gevonden door Piet Louws

piet l1.1 piet l1

Materiaal: koperlegering

Diameter: 23 mm

Gewicht: 5,77 gr

Voorzijde: Drie cirkels van Tournai, met in iedere cirkel een vierblad en tussen de cirkels lelies (x3) Tekst: SIT ⊱⊱⊱ nO ⊱⊱⊱ IIIЄn DO III ⊱⊱⊱ ( Sit nomen Domini; In naam van de Heer )

Keerzijde: Recht gevoet kruis, met in de hoeken vierblaadjes op steeltjes (x4) Tekst: ⊱⊱⊱ SIT ⊱⊱⊱ IIOIIIЄII ⊱⊱⊱ DOIII I II I ( Sit nomen Domini; In naam van de Heer )

Opmerking: Afwisselend gebruik van semi-Romeinse en Gotische letters voor de letters M en N.

Lit: M. Mitchiner, Volume I, blz. 242 e.v. en Roelandt e.a, “Les Jetons du Moyen Age”, blz. 120, No. 726 variant.

Gedetermineerd door Jan Ooms

Batavia ( Nederlands – Indië ): 1 duit Franse overheersing 1808

Gevonden door Donny Benjaminsz

donny1.1 donny1

Materiaal: koper

Diameter: ?

Gewicht: ?

Voorzijde: Centraal een gekroond generaliteitswapenschild met klimmende leeuw met zwaard en pijlenbundel tussen 5 – 1/16, onder het schild G

Keerzijde: In vier regels ★ INDIÆ BATAV: 1808

Muntmeester: Diederik Verschuer 1803 – 1809 

Muntteken: ★

Slagplaats: Hoorn

Referentie

Lit: KM # 76; C. Scholten, De munten van de Nederlandsche gebiedsdelen overzee 1601-1948, cat.nr. 557

Gedetermineerd door Donny Benjaminsz

Leuven: sterling ca. 1330-1337

Gevonden door Johan Martens

johan m1 johan m1.1

Muntheer: Jan III hertog van Brabant, 1312 – 1355

Materiaal: zilver

Diameter: 18 mm

Gewicht: 1,1 gr

Voorzijde: Gevierendeelde wapenschild van Brabant (enkele staart) en Limburg (dubbele staart), in de uithoeken het omschrift. Tekst: DVX / BRAB / AnTIE

Keerzijde: Een kort gelelied dubbel kruis met daar rond het omschrift. Tekst: ✠ MOnETA : LOVAnIES’

Datum: z.j. ca. 1330-1337

Slagplaats: Leuven

jenny-800

Jan III van Brabant

Lit: Vanhoudt G 256; De Witte 349; Crab LX; De Mey Brab 193

Gedetermineed door rimidi

Stad Arras: maille ( met de naam Simon, monetarius ) ca. 1140 – 1180

Gevonden door Tom Devos

tom de1 tom de1.1

Muntheer: Stad Arras onder graafschap Vlaanderen

Materiaal: zilver

Diameter: 10 mm

Gewicht: 0,4 gr

Voorzijde: In een dubbele parelcirkel vier C’s evenredig verdeeld. In het veld de letters ME in ligatuur met erboven en eronder een ringetje.

Keerzijde: In het veld een kort gevoet kruis met in het eerste en vierde kwartier een ring en in het tweede en derde kwartier een parel, ringen en parels met het midden verbonden door een steeltje. Tekst: ✠ S I M O N

Datum: z.j. ca. 1140-1180

Slagplaats: Arras (Atrecht, Artois)

tom de

Lit: Vanhoudt atlas G 2389var; J Ghyssens n°118a

Gedetermineerd door Filip Behiels en rimidi