Méreau: Sint-Pieterskerk Oostende eind 15e eeuw – begin 16e eeuw

Gevonden door Danny Handschoewerker

Materiaal: lood

Diameter: 23 mm

Gewicht: 6,3 gr

Voorzijde: Binnen een gladde cirkel twee gekruiste gotische sleutels, met opengewerkte baard. De bewerking van de baard varieert, met (SP-O 01). De sleutels onderbreken onderaan de binnencirkel.

Keerzijde: Binnen dubbele gladde cirkels. Centraal op het veld, de minuskel gotische letters X II voor de waardebepaling van, twaalf denier. Het cijfer X geflankeerd, ter weerszijden met een punt/bolletje. Onder de cijfers, een punt/bolletje.

Datering: z.j. ca. eind 15e eeuw begin 16e eeuw.

Aanmaakplaats: z.pl. Oostende

De juiste functie/datering is voor deze penning onbekend.

Referentie

Lit: Ch. Gilleman, Méreaux ostendais, Gazette numismatique (1910) pag.89-91; Redgy Dewulf, Maandblad voor Numismatiek (2015 pag.12-14 “Oostendse mereaus van voor het Beleg” en 2020 “Nog over de Oostendse méreaux van voor het beleg (II)”).

Gedetermineerd door Paul Callewaert

Geef je reactie in en klik op ' Reactie '

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Ontdek meer van ©Metaaldetectie Vlaanderen vzw - Metal Detection Flanders - Détection de métaux Flandre

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder

Ontdek meer van ©Metaaldetectie Vlaanderen vzw - Metal Detection Flanders - Détection de métaux Flandre

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder