Brugge: stuiver ca. 1496 – 1499, zevende emissie.

Gevonden door Kris Van Den Berge

Muntheer: Philips de Schone, als graaf van Vlaanderen, 1482-1506

Materiaal: zilver 319 / 1000

Diameter: 28 mm

Gewicht: 2,49 gr, uitgifte 3,10 gr

Voorzijde: Gekroond wapenschild van Philips de Schone (Oostenrijk-Bourgondië), de kroon onderbreekt het omschrift bovenaan. Tekst:  PhI:ARChID:AVST:DVX:BG:CO:F:; Philips aartshertog van Oostenrijk hertog van Bourgondië en graaf van Vlaanderen. Interpunctie klavertje.

Keerzijde: Een lang gebloemd kruis, in het midden opengewerkt met centraal het muntteken, een , van Brugge. Het kruis onderbreekt het omschrift en een dubbele vierpas. Tekst: SIT:nO – mEn:D – nI:BE – nEDIC. Interpunctie klavertje.

Datum: z.j. ca. 1496-1499, zevende emissie.

Muntteken:

Slagplaats: Brugge

kris-800

Filips de Schone

Lit: Vanhoudt atlas H 138var; van Gelder Hoc 112-5; Vanhoudt new 142.BG(fout voorbeeld kroon onderbreekt het omschrift niet!); De Mey Vl 572

Gedetermineerd door Eric Aerts en rimidi

Geef je reactie in en klik op ' Reactie '

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Ontdek meer van ©Metaaldetectie Vlaanderen vzw - Metal Detection Flanders - Détection de métaux Flandre

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder

Ontdek meer van ©Metaaldetectie Vlaanderen vzw - Metal Detection Flanders - Détection de métaux Flandre

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder