Rekenpenning Neurenberg, type Rijksappel/roosje met zinspreuk “Glück beschert ist unverwehrt”, Hans Krauwinckel II, ca. 1586 – 1635.

Gevonden door Nancy Van Orle

Materiaal: messing 

Diameter: 25 mm

Gewicht: 1,9 gr

Voorzijde: Rijksappel met dubbele horizontale streep en daarboven een gevoet kruisje, binnen een dubbele vierpas met hoekpunten. Tekst: (rozet) GLVCK . BESCHERT . IST . VN . GEWERT

Keerzijde: Afwisselend drie kronen en drie lelies om een centraal achtbladig roosje (in de literatuur zesbladig voor dit stuk). Tekst: (rozet) HANNS . KRAVWINCKEL . IN . NVRENB

Achtergronden: Hans Krauwinckel II, zoon van Damianus en neef van Hans I, begon zijn werk in het familiebedrijf op 26 november 1586, samen met zijn broer Egidius. Gedurende zijn lange loopbaan gaf hij een enorme variatie aan rekenpenningen uit en breide het familiebedrijf uit met o.a. verkoopkantoren in Frankrijk en Nederland. Bij zijn overlijden op 10 maart 1635 werd hij geregistreerd als “Hans Grohwinckel, Spengler und Rechenpfennigschlager”. Zijn dood betekende het einde van de overheersing door het familiebedrijf Krauwinckel, welke positie werd overgenomen door de familie van zijn zwager, Georg Lauffer.

rekenpenning-800

Lit: F. Stalzer, Rechenpfennige, Band 1, blz. 154, No.380 (variant). Mitchiner Volume I, blz. 435 e.v.

Gedetermineerd door Jan Ooms

Geef je reactie in en klik op ' Reactie '

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Ontdek meer van ©Metaaldetectie Vlaanderen vzw - Metal Detection Flanders - Détection de métaux Flandre

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder

Ontdek meer van ©Metaaldetectie Vlaanderen vzw - Metal Detection Flanders - Détection de métaux Flandre

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder