Gevonden door Jens Stahl ( ID-211473 )


Muntheer: Ferdinand II van Aragon, koning van (zuid) Navarra, 1512-1516 ook gekend als koning van Castilië, Sicilië, Napels en Valencia… (Onder Ferdinand II, III en V)
Materiaal: zilver 917 / 1000
Diameter: 27 mm
Gewicht: 2,94 mm; uitgifte: 3,31 gr
Voorzijde: Het gekroonde wapenschild van Navarra. Tekst: FЄRnAnDVS : D : G : R : nAVA; Ferdinandus Dei Gratia Rex Navarrae, interpunctie twee ringetjes boven elkaar.
Keerzijde: Binnen een dubbele vierpas met ringen aan de binnenhoeken een kort gevoet kruis, in de buitenhoeken telkens twee ringetjes en in de kwartieren een F en een kroontje afwisselend.
Keerzijde: Binnen een dubbele vierpas met ringen aan de binnenhoeken een kort gevoet kruis, in de buitenhoeken telkens twee ringetjes en in de kwartieren een F en een kroontje afwisselend. Tekst: lelie/kruisje(?): SIT : nOmЄn : DOmInI : BЄnЄ : DIC; Sit Nomen Domini Benedictum, interpunctie twee ringetjes boven elkaar
Datum: z.j. ca. 1512-1516
Slagplaats: Pamplona

Ferdinand II van Aragon
Opmerking: Variaties in omschriften en interpuncties bestaan.
Lit: Crusafont i Sabater # 1317; Calico #113; Boudeau 580; Cayon Castan 1983, 2209
Gedetermineerd door rimidi



