Leuven: kleine denier type leeuwenschild 1261 – 1268

Gevonden door Friso Langen

Muntvrouwe: Hertogdom Brabant tijdens Aleydis van Bourgondië als voogdes over de minderjarige en zwakzinnige Hendrik IV, 1261-1268

Materiaal: zilver

Diameter: ? ca. 12,0 mm

Gewicht: ? ca. 0,6 gram

Voorzijde: In een parelcirkel een klimmende leeuw naar links in gepareld wapenschild met langs beide zijden het omschrift. Erboven geen emissieteken.  Tekst: rechts : • V • , links vermoedelijk : [• И •]; N-V zou staan voor Nobilis Vidua.

Keerzijde: In een parelcirkel een Brabants kruis met in de kwartieren BAST (met abbreviatie boven de T en A met dwarsstreepje) in tegenwijzerzin.

Datum:  z.j. 1261-1268

Slagplaats: Leuven

kjell1.2-800

Aleidis van Bourgondië

Lit: Vanhoudt atlas G 52var; De Witte 72var; A Haeck 2.12e, bvb 453; De Coster 138var.

Gedetermineerd door rimidi

Geef je reactie in en klik op ' Reactie '

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Ontdek meer van ©Metaaldetectie Vlaanderen vzw - Metal Detection Flanders - Détection de métaux Flandre

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder

Ontdek meer van ©Metaaldetectie Vlaanderen vzw - Metal Detection Flanders - Détection de métaux Flandre

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder