Stad Ieper: maille ca. 1220 – 1253

Gevonden door Mario Raymaekers

Muntheer: Stad Ieper onder graafschap Vlaanderen.

Materiaal: zilver

Diameter: 11 mm

Gewicht: 0,35 gr

Voorzijde: In een parelcirkel een wapenschild met klimmende leeuw naar links. In de vrije hoeken bovenaan, links en rechts een maansikkel. Tekst: Anepigrafisch.

Keerzijde: Een lang gevoet kruis, dat het omschrift onderbreekt. Tussen twee parelcirkels het omschrift I P R A van de stad Ieper. In elk kwartier een parel.

Datum: z.j. ca. 1220-1253

Slagplaats: Ieper

mario

Referentie

Lit: Ghyssens # 339

Gedetermineerd door rimidi

Frankrijk Eerste Keizerrijk: ½ of demi franc 1813 ( W )

Gevonden door Philip De Busscher

Materiaal: zilver 900 / 1000

Diameter: 18 mm

Gewicht: 2,14 gr

Voorzijde: Gelauwerd hoofd Napoleon naar rechts. Tekst: NAPOLEON EMPEREUR♦, onder de halsafsnede in cursief TIOLIER

Keerzijde: Tussen twee samengebonden lauriertakken in twee regels DEMI FRANC♦ Tekst: EMPIRE FRANCAIS♦ 1813♦ W

Ontwerper: Pierre-Joseph Toilier

Muntmeesterteken: Loius – Theophile – François Lepage 1796 – 1817 

Muntteken: W

Slagplaats: Lille ( Rijsel )

Slagaantal: 154.326

Napoleon Bonaparte

Referentie

Referentie

Gedetermineerd op facebook

België: 5 centimes 1862

Gevonden door Stef Pauwels

Materiaal: koper / nikkel

Diameter: 19 mm

Gewicht: ?

Voorzijde: Binnen een lijncirkel, een klimmende leeuw naar links op een geruite achtergrond, daaronder de graveursnaam in een cartouche. Het jaartal staat onderaan. Tekst: *L’UNION FAIT LA FORCE *

Keerzijde: Binnen een lijncirkel op een geruite achtergrond: 5 met daaronder in een cartouche CENTIMES, daaronder een vijfpuntige ster. LEOPOLD PREMIER ROI DES BELGES *

Graveur: Joseph-Pierre Braemt

Slagplaats: Brussel

Slagaantal: 14.149.380

In omloop van 20 – 12 – 1860 tot 30 – 06 – 1906

Leopold I van België

Referentie

Lit: CBNU LA#BFM-15

Gedetermineerd op facebook