Gevonden door Axel Vroling

Materiaal: koperlegering
Lengte: 74 mm
Gewicht: 25,48 gr
Gedetermineerd door Axel Vroling
©Metaaldetectie Vlaanderen vzw – Metal Detection Flanders – Détection de métaux Flandre
Database van Metaaldetectie Vlaanderen vzw. Elk stukje metaal heeft een verhaal.
Gevonden door Axel Vroling

Materiaal: koperlegering
Lengte: 74 mm
Gewicht: 25,48 gr
Gedetermineerd door Axel Vroling
Gevonden door Smeets Nick

Materiaal: koperlegering
Diameter: 18 mm
Gewicht: 3,46 gr

Gedetermineerd door Tom Daerden en Eric Aerts
Gevonden door Peter Peeters

Muntheer: Ferdinand van Aspremont-Lynden, heer van Rekem (Recheim), 1636-1665
Materiaal: koper
Diameter: ?
Gewicht: 1,65 gr
Voorzijde: Gekroond wapenschild met klimmende leeuw van Reckheim naar links in een krans van laurierbladeren. Tekst: Anepigrafisch.
Keerzijde: Opschrift in drie regels in een lauwerkrans onderbroken door drie rozetten en een wapenschild met 1 horizontale band onderaan. Tekst: BVL – LONEN – SIS.
Datum: z.j. ca. 1636-1665
Slagplaats: Reckheim ( Rekem )

Dit type zou een Rekemse imitatie zijn van Bouillon. Volgens mij is dit een duit die werkelijk geslagen is in of voor Bouillon door de prins-bisschoppen van Luik
ONZEKER (BOUILLON?)
Lit: RBN 1872, p. 487, nr 6; P Lucas Rec, 498; De Mey 204; Vanhoudt atlas G 1952; Purmer / v d Wiel R 20.7
Gedetermineerd door Eric Aerts en rimidi
Gevonden door Axel Vroling

Muntheer: Jan II van Avesnes / Jan I van Henegouwen, 1280-1304
Materiaal: zilver
Diameter: 25 mm
Gewicht: 1,7 gr
Voorzijde: Galopperende ruiter met geheven lans met kruisvaan naar links in de rechterhand en in de linkerhand de teugels en een schild met klimmende leeuw, het paard draagt een dekkleed en heeft een pluim op het hoofd. De kruisvaan en de benen van het paard onderbreken het omschrift. Tekst: ✠ IOhA]nn – ЄS COMЄS – [hAIn; Jan graaf van Henegouwen.
Keerzijde: Een kort gevoet kruis binnen twee omschriftbanen in parelcirkels. Tekst buitenbaan: ✠]MOnЄTA VAL[ЄnCЄnЄnSIS; Munt van Valenciennes. Tekst binnenbaan: ✠]SIGnVM [CRVCIS; Het teken van het kruis.
Datum: z.j. ca. 1280-1304
Slagplaats: Valenciennes

Lit: Vanhoudt atlas G 445; A Decroly H20-224.01; Chalon Hain 27
Gedetermineerd door Axel Vroling en rimidi
Gevonden door Tom Verschueren

Materiaal: lood
Diameter: 26 mm
Gewicht: 53,6 gr
Gedetermineerd door Tjark of Stef ?
Gevonden door Martijn Aarts

Muntheer: Stad Gent, onder graafschap Vlaanderen
Materiaal: zilver
Diameter: 11 mm
Gewicht: 0,4 gr
Voorzijde: Binnen een parelcirkel een gehelmd hoofd naar links, de helm heeft een dubbele onderboord en drie ringen, op de helm een niet te bepalen helmtooi (lelie?), achter het hoofd een lelie. Tekst: anepigrafisch
Keerzijde: In een parelcirkel een lang recht kruis, in elk kwartier een parel met erboven een letter. Tekst: G – A – N – T.
Datum: z.j. ca. 1259 – ca. 1300
Slagplaats: Gent

Lit: J Ghyssens 458; Vanhoudt atlas G 2413var; Haeck 197; J C Martiny 9-7 ( voor Margaretha van Constantinopel, ca. 1259-1280)
Gedetermineerd door Martijn Aarts en rimidi
Gevonden door Dutch roman digger

Muntheer: Vermoedelijk Trevieren/Treveri, Keltische of Germaanse stam uit de regio van Trier.
Materiaal: zilver
Diameter: 12 mm
Gewicht: 0,85 gr
Voorzijde: In een parelcirkel een dansend personage naar rechts, het hoofd omgewend, in de linker hand een torc/torque, hals- of armband, en in de rechter een kort zwaard/dolk, tussen rechterbeen en arm een boog van parels. Aan het achterwerk van het personage nog een torc. Tekst: Anepigrafisch.
Keerzijde: In een zigzagcirkel een paardje naar rechts met omgewend hoofd en opstaande manen. Tekst: Anepigrafisch.
Datum: z.j. ca. 80-50 v.Chr.
Slagplaats: Moezel- Midden Rijn vallei.

Opmerking: Wegens de staat van de munt moeilijk om een exacte determinatie te geven. Details kunnen verschillen
Lit: Forrer 351
Gedetermineerd door Pregeo en rimidi
Gevonden door Martijn Aarts

Materiaal: brons
Diameter: 11 mm
Gewicht: 2 gr
Voorzijde: Gedrapeerde buste met diadeem en kuras naar rechts. Tekst: CONSTANTI-NVS MAX AVG
Keerzijde: Twee soldaten met speer en schild, daartussen een standaard met banner waarop een •. In de afsnede het muntteken ( niet meer zichtbaar ). Tekst: GLORIA EXERCITVS
Slagplaats: Antiochië ?
Opmerking: door ontbreken van het muntteken geen exacte determinatie mogelijk.
Gedetermineerd door Andre van Erkom
Flavius Valerius Constantinus of Constantijn I, Constantijn de Grote werd geboren op 27 februari 272 ? te Naissus in Moesia. Hij was Romeins keizer van 25 juli 306 tot 22 mei 337. Op 19 september 324 werd hij alleenheerser, na Licinius verslagen te hebben in diverse veldslagen. In 307 werd hij Augustus. Hij was de eerste keizer die zich tot het christendom bekeerde. Dat deed hij na de slag bij de Milvische brug waarin Maxentius werd verslagen. Hij liet in de slag het christenteken (labarum) op de schilden van zijn manschappen schilderen en droeg daarna de overwinning op aan de christelijke god. In de lente van 337 werd Constantijn te Nicomedia door een ernstige ziekte getroffen, waaraan hij op 22 mei bezweek, na tevoren door Eusebius, de Bisschop van Nicomedia, te zijn gedoopt. Zijn lichaam werd naar Constantinopel overgebracht en in de kerk van de ‘heilige apostelen’ bijgezet. Constantijn werd 65 jaar.